Modernizujemy naszą firmę poprzez Fundusze Unijne
Z przyjemnością informujemy, że w dniu 10.04.2025 r. Prezes Zarządu PUS SP ZOO, Pan Patryk Molski i Marszałek Województwa Pomorskiego, Pan Mieczysław Struk, podpisali umowę na realizację projektu pn. Modernizacja infrastruktury PSZOK, rozbudowa systemu selektywnej zbiórki odpadów i utworzenie punktu przygotowania do ponownego użycia, w tym napraw.
Projekt będzie mógł być zrealizowany przy wsparciu Funduszy Europejskich dla Pomorza 2021-2027 w ramach Działania 2.13 Gospodarka w obiegu zamkniętym. Wartość kosztów kwalifikowanych realizowanego projektu, to 4 998 282,95 zł netto (85% kosztów kwalifikowanych, będzie sfinansowanych w formie otrzymanej dotacji).
Projekt będzie podzielony na 3 działania w ramach których:
Budowa, rozbudowa, zakup wyposażenia PSZOK dla Gminy Kwidzyn (kwota netto wydatków: 626 981,45 zł)
Rozbudowa systemu selektywnego zbierania odpadów komunalnych w tym ulegających biodegradacji w Gminie Ryjewo (kwota netto wydatków 3 621 491,47 zł)
Utworzenie punktu napraw i ponownego użycia dla mieszkańców Powiatu Kwidzyńskiego (kwota netto wydatków 749 810, 03 zł)
W ramach realizowanego projektu, zostanie m.in. kompletnie zmodernizowany budynek magazynowo garażowy, powstanie nowoczesny magazyn odpadów niebezpiecznych wyposażony w profesjonalne pojemniki na odpady niebezpieczne, zostanie zakupionych 20 kontenerów KP-7 na odpady, budynek zostanie wyposażony w instalację fotowoltaiczną 50 kW i magazyn energii, oraz stację ładowania ciężarowych pojazdów elektrycznych, wszyscy mieszkańcy Gminy Ryjewo, otrzymają możliwość wyposażenia swoich nieruchomości w pojemniki 120 l na wszystkie frakcje odpadów selektywnie zbieranych wyposażone w chipy RFID, zostanie zakupiona nowoczesna dwukomorowa śmieciarka z napędem elektrycznym, wyposażona w wagę do zbieranych odpadów, oraz elektryczny pojazd dostawczy.
W Kwidzynie zostanie też utworzony punkt drugiego życia produktu, w ramach którego, mieszkańcy naszego Powiatu, zamiast wyrzucać niepotrzebne im rzeczy nadające się jeszcze do użytku (np. meble, zabawki, porcelanę, książki, płyty, drobną elektronikę, garnki, rowery, itp.) będą mogli pozostawić je w naszym punkcie – następnie, po ewentualnej naprawie/konserwacji zebrane rzeczy będą udostępnione w formie galerii/sklepu do zakupu dla innych mieszkańców Powiatu za niewielką opłatą. W ramach symbolicznej opłaty, PUS nie planuje przyjmowania zapłaty gotówką – zapłatą będzie potwierdzenie wykonania przelewu, lub wpłaty na jedną z organizacji dobroczynnych działających w naszym regionie, to jest każde 1 zł wydane na wsparcie organizacji dobroczynnych w naszym regionie, będzie można wydać na zakup w naszej galerii „drugiego życia”.
Dzięki tym działaniom wspólnie tworzymy bardziej ekologiczną, odpowiedzialną i zrównoważoną przyszłość. Dziękujemy, że jesteście z nami!